A tökéletes redőny kiválasztása – Tippek és hasznos tanácsok

A lakberendezési trendekben a redőnyök évtizedek óta jelen vannak. Egyrészt otthonunk esztétikai megjelenésében is sokat számít az, hogy milyen redőnyt választunk, másrészt az árnyékoláson túl, fontos szerepet töltenek be a hő- és hangszigetelésben is.

Az árnyékolástechnikai eszközök közül a redőnyöket sokan azért szokták választani, mert biztonságot nyújtanak, de megvédik a magánéletet is, hiszen megakadályozzák azt, hogy bárki kívülről belásson az otthonunkba.

Manapság a piacon rengeteg -féle redőny található, ezért egy laikus számára nem biztos hogy egyszerű eldönteni azt, hogy végül melyiket vásárolja meg.

Milyen redőnyök közül van lehetőségünk választani?

Külső tokos redőny

A külső tokos redőnyöket bátran nevezhetjük a legkedveltebb és legelterjedtebb típusnak. Megfelelő hő- és hangszigetelést tud biztosítani, sokan ezért szeretik, de emellett a felépítése is tartós. Szakemberek a külső tokos redőnyöket leginkább olyan kész épületek utólagos redőnyözésére szokták ajánlani, ahol nem lett a redőnytok (vagy legalább annak helye) előzetesen kialakítva. A külső tokos redőnyök között megkülönböztethetjük a műanyag, illetve az alumínium változatokat is.

Belső tokos redőny

Egy új típusú, műanyagból készült belső tokos redőny remek légzáró adottsággal rendelkezik, emellett kiváló hang és hőszigetelő tulajdonságokkal is bír. Sokan ezt a típusú redőnyt a régebbi típusú rossz hang és hőszigeteléssel rendelkező faredőnyök korszerű utódjának is szokták nevezni. A belső tokos redőny remek választás lehet akkor, ha a régi fa redőnyeinket szeretnénk lecserélni, de akár új építésű lakások esetében is kiváló lehet. Ebben az esetben azonban fontos, hogy már a tervezés során figyelembe vegyük azt, hogy mekkora lesz a redőnytok helyigénye.

Vakolható tokos redőny

Ezt a típusú redőnyt akkor érdemes választani, amikor már az építkezés során szakszerűen ki lett alakítva a redőnytok helye. Ilyenkor Hungarocell kerül a redőny tokszerkezetének elejére, ez fogja biztosítani a vakolhatóságot, ilyenkor a redőny szerelőfedele alulra kerül. A vakolható tokos redőnyök között is választhatunk az alumínium és a műanyag redőnyök között. Ennél a redőnytípusnál a szerelésre a nyílászárók beépítése után, de még a külső vakolat elkészítése előtt kell sort keríteni.

Milyen szempontokat kell figyelembe vennünk a redőny kiválasztása során?

A redőnyök telepítését mindig gondosan meg kell tervezni. A méret nagyon fontos, ezért első lépésben az ablakokat és az ablaknyílásokat kell lemérni, hogy a megfelelő méretű redőny tökéletesen illeszkedjen majd. Választhatunk a hagyományos kézi, illetve a motoros redőnyök közül is. Az automatizált rendszerek gyorsak és kényelmesek, ám ezek általában többe is kerülnek.

A motoros redőnyök mozgatása egy gombnyomással történik, így idősebb, vagy mozgásukban korlátozott személyek számára tökéletes megoldás lehet.

Végül, de nem utolsósorban az esztétikai megjelenésről is beszélnünk kell. A külső redőny mindig befolyásolja az ingatlan megjelenését, ezért mindenképpen olyan színű redőnyt kell kiválasztani, ami a ház többi részével is harmonizálni fog.